SUPER BRAWL Tournament Seeds
# 2 Seed = Gold Division # 1 rank - Marcopolo177 GUILE (13-4) - BLUE BRACKET
# 3 Seed = Gold Division # 2 rank - CooI_Breeze AKUMA (11-9) - BLACK BRACKET
# 4 Seed = Gold Division # 3 rank - Anakiny2k M. BISON (12-2) - GREEN BRACKET
# 5 Seed = Gold Division # 4 rank - Deltron2020 RYU (8-4) - GREEN BRACKET
# 6 Seed = Gold Division # 5 rank - Flashfan7 BLANKA (10-1) - BLACK BRACKET
# 7 Seed = Gold Division # 6 rank - Tigerz_Bone_21 KEN (8-12) - BLUE BRACKET
# 8 Seed = Gold Division # 7 rank - ElGeneral M. BISON (18-10) - RED BRACKET
# 9 Seed = Gold Division # 8 rank - Wild_X_187 AKUMA (12-2) - RED BRACKET
# 10 Seed = Gold Division # 9 rank - Marcopolo177 RYU (9-7) - BLUE BRACKET
# 11 Seed = Gold Division # 10 rank - XxUltimaCloudxX BALROG (13-3) - BLACK BRACKET
# 12 Seed = Gold Division # 11 rank - EncodedNybble ABEL (9-12) - GREEN BRACKET
# 13 Seed = Gold Division # 12 rank - xx_Von_xx KEN (9-3) - GREEN BRACKET
# 14 Seed = Gold Division # 13 rank - Tigerz_Bone_21 SAGAT (8-14) - BLACK BRACKET
# 15 Seed = Gold Division # 14 rank - EncodedNybble SETH (2-4) - BLUE BRACKET
# 16 Seed = Gold Division # 15 rank - BankerD KEN (10-14) - RED BRACKET
# 17 Seed = Silver Division Champion - ElGeneral GUILE (24-5) - RED BRACKET
# 18 Seed = Silver Division # 1 rank - K-Money83 KEN (8-4) - BLUE BRACKET
# 19 Seed = Silver Division # 2 rank - Sbl21 BALROG (10-5) - BLACK BRACKET
# 20 Seed = Silver Division # 3 rank - Wild_X_187 ABEL (9-4) - GREEN BRACKET
# 21 Seed = Silver Division # 4 rank - SALonghorn M. BISON (14-13) - GREEN BRACKET
# 22 Seed = Silver Division # 5 rank - Anakiny2k KEN (1-5) - BLACK BRACKET
# 23 Seed = Silver Division # 6 rank - Ccinoone KEN (9-3) - BLUE BRACKET
# 24 Seed = Silver Division # 7 rank - SALonghorn KEN (12-17) - RED BRACKET
# 25 Seed = Silver Division # 8 rank - BankerD SAGAT (10-13) - RED BRACKET
# 26 Seed = Silver Division # 9 rank - CapitolC BLANKA (9-11) - BLUE BRACKET
# 27 Seed = Silver Division # 10 rank - AWDdsm SAGAT (5-10) - BLACK BRACKET
# 28 Seed = Silver Division # 11 rank - Flashfan7 BALROG (7-4) - GREEN BRACKET
# 29 Seed = Silver Division # 12 rank - DJCacara ABEL (10-1) - GREEN BRACKET
# 30 Seed = Silver Division # 13 rank - CapitolC KEN (2-17) - BLACK BRACKET
# 31 Seed = Silver Division # 14 rank - CorridorsOfTime KEN (6-4) - BLUE BRACKET
# 32 Seed = Silver Division # 15 rank - Mad_A187 KEN (3-7) - RED BRACKET
# 33 Seed = Bronze Division Champion - Subes88 BLANKA (4-7) - RED BRACKET
# 34 Seed = Bronze Division # 1 rank - DJCacara SAGAT (9-0) - BLUE BRACKET
# 35 Seed = Bronze Division # 2 rank - Ciigloman BLANKA (8-1) - BLACK BRACKET
# 36 Seed = Bronze Division # 3 rank - Mad_A187 SAGAT (5-5) - GREEN BRACKET
# 37 Seed = Bronze Division # 4 rank - xx_Von_xx GOUKEN (6-3) - GREEN BRACKET
# 38 Seed = Bronze Division # 5 rank - Ccinoone M. BISON (5-2) - BLACK BRACKET
# 39 Seed = Bronze Division # 6 rank - SFGodfather SAGAT (6-4) - BLUE BRACKET
# 40 Seed = Bronze Division # 7 rank - Deedogg20 GUILE (2-9) - RED BRACKET
# 41 Seed = Bronze Division # 8 rank - CooI_Breeze CHUN LI (3-13) - RED BRACKET
# 42 Seed = Bronze Division # 9 rank - K-Money83 DAN (3-4) - BLUE BRACKET
# 43 Seed = Bronze Division # 10 rank - CorridorsOfTime GOUKEN (4-6) - BLACK BRACKET
# 44 Seed = Bronze Division # 11 rank - Deltron2020 RUFUS (1-0) - GREEN BRACKET
# 45 Seed = Bronze Division # 12 rank - Subes88 AKUMA (0-11) - GREEN BRACKET
# 46 Seed = Bronze Division # 13 rank - Nova979 VEGA (3-8) - BLACK BRACKET
# 47 Seed = Bronze Division # 14 rank - Rteruyas BALROG (6-4) - BLUE BRACKET
# 48 Seed = Bronze Division # 15 rank - AWDdsm RUFUS (3-13) - RED BRACKET
# 49 Seed = A Division Champion - Sbl21 AKUMA (1-3) - RED BRACKET
# 50 Seed = A Division # 1 rank - Ciigloman BALROG (6-3) - BLUE BRACKET
# 51 Seed = A Division # 2 rank - Epedemicc GOUKEN (5-2) - BLACK BRACKET
# 52 Seed = A Division # 3 rank - Artdude20 CHUN LI (5-3) - GREEN BRACKET
# 53 Seed = A Division # 4 rank - Nova979 C. VIPER (1-1) - GREEN BRACKET
# 54 Seed = A Division # 5 rank - Skrface13 BLANKA (6-1) - BLACK BRACKET
# 55 Seed = A Division # 6 rank - DopeUyuu RYU (7-1) - BLUE BRACKET
# 56 Seed = A Division # 7 rank - DopeUyuu SAKURA (4-4) - RED BRACKET
# 57 Seed = A Division # 8 rank - SFGodfather CAMMY (5-2) - RED BRACKET
# 58 Seed = A Division # 9 rank - Epedemicc C. VIPER (5-3) - BLUE BRACKET
# 59 Seed = A Division # 10 rank - Deedogg20 BALROG (5-5) - BLACK BRACKET
# 60 Seed = A Division # 11 rank - Orkanmuoh23 ROSE (1-7) - GREEN BRACKET
# 61 Seed = A Division # 12 rank - Rteruyas CHUN LI (3-5) - GREEN BRACKET
# 62 Seed = A Division # 13 rank - Fran_Gil BALROG (5-0) - BLACK BRACKET
# 63 Seed = A Division # 14 rank - ND2130 SAGAT (4-1) - BLUE BRACKET
# 64 Seed = A Division # 15 rank - ND2130 CHUN LI (5-0) - RED BRACKET
# 65 Seed = B Division Champion - Fran_Gil GUILE (3-2) - RED BRACKET
# 66 Seed = B Division # 1 rank - Orkanmuoh23 DHALSIM (2-3) - BLUE BRACKET
# 67 Seed = B Division # 2 rank - Artdude20 SAKURA (2-7) - BLACK BRACKET
# 68 Seed = B Division # 3 rank - Skrface13 GUILE (3-3) - GREEN BRACKET
# 69 Seed = B Division # 4 rank - Karate_Fingerz RYU (3-0) - GREEN BRACKET
# 70 Seed = B Division # 5 rank - Allukko CHUN LI (1-3) - BLACK BRACKET
# 71 Seed = B Division # 6 rank - Allukko CAMMY (3-1) - BLUE BRACKET
# 72 Seed = B Division # 7 rank - Crimail RYU (2-4) - RED BRACKET
# 73 Seed = B Division # 8 rank - Karate_Fingerz FEI LONG (2-1) - RED BRACKET
# 74 Seed = B Division # 9 rank - BPKing BLANKA (4-0) - BLUE BRACKET
# 75 Seed = B Division # 10 rank - Bryanconroy SAGAT (2-0) - BLACK BRACKET
# 76 Seed = B Division # 11 rank - SolidxPanda BALROG (2-1) - GREEN BRACKET
# 77 Seed = B Division # 12 rank - Suikakuyju RYU (3-1) - GREEN BRACKET
# 78 Seed = B Division # 13 rank - Zti890 CAMMY (2-0) - BLACK BRACKET
# 79 Seed = B Division # 14 rank - Feiinweltall SAKURA (2-2) - BLUE BRACKET
# 80 Seed = B Division # 15 rank - RB_999 DHALSIM (2-1) - RED BRACKET
# 81 Seed = C Division Champion - Hollowman1288 BLANKA (2-2) - RED BRACKET
# 82 Seed = C Division # 1 rank - Bryanconroy RYU (2-0) - BLUE BRACKET
# 83 Seed = C Division # 2 rank - Jewelman_ E. HONDA (2-1) - BLACK BRACKET
# 84 Seed = C Division # 3 rank - Kirkj Balrog (1-1) - GREEN BRACKET
# 85 Seed = C Division # 4 rank - Melandeeza BLANKA (3-2) - GREEN BRACKET
# 86 Seed = C Division # 5 rank - Zti890 SAKURA (2-0) - BLACK BRACKET
# 87 Seed = C Division # 6 rank - BPKing SAGAT (2-3) - BLUE BRACKET
# 88 Seed = C Division # 7 rank - Hollowman1288 SAGAT (2-2) - RED BRACKET
# 89 Seed = C Division # 8 rank - Codysseus666 AKUMA (0-2) - RED BRACKET
# 90 Seed = C Division # 9 rank - RB_999 GUILE (1-2) - BLUE BRACKET
# 91 Seed = C Division # 10 rank - Jewelman_ CAMMY (1-0) - BLACK BRACKET
# 92 Seed = C Division # 11 rank - Codysseus666 SAGAT (1-1) - GREEN BRACKET
# 93 Seed = C Division # 12 rank - Melandeeza SAGAT (1-4) - GREEN BRACKET
# 94 Seed = C Division # 13 rank - Amore_Rekloos KEN (1-1) - BLACK BRACKET
# 95 Seed = C Division # 14 rank - Kirkj GUILE (1-1) - BLUE BRACKET
# 96 Seed = C Division # 15 rank - SolidxPanda SAGAT (0-0) - RED BRACKET
# 97 Seed = D Division Champion - Suikakuyju M. BISON (1-1) - RED BRACKET
# 98 Seed = D Division # 1 rank - Leagueofitsown RYU (1-0) - BLUE BRACKET
# 99 Seed = D Division # 2 rank - Zabi- DHALSIM (1-0) - BLACK BRACKET
# 100 Seed = D Division # 3 rank - Zabi- C. VIPER (0-1) - GREEN BRACKET
# 101 Seed = D Division # 4 rank - Dionysus-X RYU (2-3) - GREEN BRACKET
# 102 Seed = D Division # 5 rank - Feiinweltall FEI LONG (1-2) - BLACK BRACKET
# 103 Seed = D Division # 6 rank - Leagueofitsown GOUKEN (1-0) - BLUE BRACKET
# 104 Seed = D Division # 7 rank - Haduken3 RUFUS (0-0) - RED BRACKET
# 105 Seed = D Division # 8 rank - Novalks ABEL (0-0) - RED BRACKET
# 106 Seed = D Division # 9 rank - Matixx_ RYU (0-0) - BLUE BRACKET
# 107 Seed = D Division # 10 rank - SuperGriff_2010 KEN (0-0) - BLACK BRACKET
# 108 Seed = D Division # 11 rank - KazigluBey SAGAT (0-0) - GREEN BRACKET
# 109 Seed = D Division # 12 rank - Kangarou C. VIPER (0-0) - GREEN BRACKET
# 110 Seed = D Division # 13 rank - Amore_Rekloos GOUKEN (0-2) - BLACK BRACKET
# 111 Seed = D Division # 14 rank - BeyondTheFlames RUFUS (1-2) - BLUE BRACKET
# 112 Seed = D Division # 15 rank - C0nspire86 C. VIPER (0-1) - RED BRACKET
# 113 Seed = E Division Champion - PubBasher AKUMA (0-0) - RED BRACKET
# 114 Seed = E Division # 1 rank - Haduken3 BALROG (0-0) - BLUE BRACKET
# 115 Seed = E Division # 2 rank - Dionysus-X C. VIPER (0-4) - BLACK BRACKET
# 116 Seed = E Division # 3 rank - C0nspire86 CAMMY (0-2) - GREEN BRACKET
# 117 Seed = E Division # 4 rank - Novalks ZANGIEF (0-0) - GREEN BRACKET
# 118 Seed = E Division # 5 rank - BeyondTheFlames VEGA (1-2) - BLACK BRACKET
# 119 Seed = E Division # 6 rank - Crimail SAKURA (1-4) - BLUE BRACKET
# 120 Seed = E Division # 7 rank - Matixx_ M. BISON (0-0) - RED BRACKET
# 121 Seed = E Division # 8 rank - Snhakuma AKUMA (0-1) - RED BRACKET
# 122 Seed = E Division # 9 rank - RyuResurrection KEN (0-1) - BLUE BRACKET
# 123 Seed = E Division # 10 rank - SuperGriff_2010 C. VIPER (0-0) - BLACK BRACKET
# 124 Seed = E Division # 11 rank - KazigluBey FEI LONG (0-0) - GREEN BRACKET
# 125 Seed = E Division # 12 rank - Snhakuma SAKURA (0-0) - GREEN BRACKET
# 126 Seed = E Division # 13 rank - RyuResurrection FEI LONG (0-0) - BLACK BRACKET
# 127 Seed = E Division # 14 rank - Kangarou ROSE (0-0) - BLUE BRACKET
# 128 Seed = E Division # 15 rank - PubBasher SETH (0-0) - RED BRACKET
SFCCL Final Division Rankings
Thru Week 25 Matches
GOLD DIVISION
GOLD Champion:
xxUltimaCloudxx RUFUS (15-3)
6th Week Reigning Champion
1. Marcopolo177 GUILE (13-4)
2. CooI_Breeze AKUMA (11-9)
3. Anakiny2k M. BISON (12-2)
4. Deltron2020 RYU (8-4)
5. Flashfan7 BLANKA (10-1)
6. Tigerz_Bone_21 KEN (8-12)
7. ElGeneral M. BISON (18-10)
8. Wild_X_187 AKUMA (12-2)
9. Marcopolo177 RYU (9-7)
10. XxUltimaCloudxX BALROG (13-3)
11. EncodedNybble ABEL (9-12)
12. xx_Von_xx KEN (9-3)
13. Tigerz_Bone_21 SAGAT (8-14)
14. EncodedNybble SETH (2-4)
15. BankerD KEN (10-14)
SILVER Division
SILVER Champion:
ElGeneral GUILE (24-5)
3rd Week Champion
1. K-Money83 KEN (8-4)
2. Sbl21 BALROG (10-5)
3. Wild_X_187 ABEL (9-4)
4. SALonghorn M. BISON (14-13)
5. Anakiny2k KEN (1-5)
6. Ccinoone KEN (9-3)
7. SALonghorn KEN (12-17)
8. BankerD SAGAT (10-13)
9. CapitolC BLANKA (9-11)
10. AWDdsm SAGAT (5-10)
11. Flashfan7 BALROG (7-4)
12. DJCacara ABEL (10-1)
13. CapitolC KEN (2-17)
14. CorridorsOfTime KEN (6-4)
15. Mad_A187 KEN (3-7)
BRONZE Division
BRONZE Champion:
Subes88 BLANKA (4-7)
3rd Week Champion
1. DJCacara SAGAT (9-0)
2. Ciigloman BLANKA (8-1)
3. Mad_A187 SAGAT (5-5)
4. xx_Von_xx GOUKEN (6-3)
5. Ccinoone M. BISON (5-2)
6. SFGodfather SAGAT (6-4)
7. Deedogg20 GUILE (2-9)
8. CooI_Breeze CHUN LI (3-13)
9. K-Money83 DAN (3-4)
10. CorridorsOfTime GOUKEN (4-6)
11. Deltron2020 RUFUS (1-0)
12. Subes88 AKUMA (0-11)
13. Nova979 VEGA (3-8)
14. Rteruyas BALROG (6-4)
15. AWDdsm RUFUS (3-13)
A Division
Division A Champion:
SBL21 AKUMA (1-3)
1st Week Champion
1. Ciigloman BALROG (6-3)
2. Epedemicc GOUKEN (5-2)
3. Artdude20 CHUN LI (5-3)
4. Nova979 C. VIPER (1-1)
5. Skrface13 BLANKA (6-1)
6. DopeUyuu RYU (7-1)
7. DopeUyuu SAKURA (4-4)
8. SFGodfather CAMMY (5-2)
9. Epedemicc C. VIPER (5-3)
10. Deedogg20 BALROG (5-5)
11. Orkanmuoh23 ROSE (1-7)
12. Rteruyas CHUN LI (3-5)
13. Fran_Gil BALROG (5-0)
14. ND2130 SAGAT (4-1)
15. ND2130 CHUN LI (5-0)
B Division
Fran_Gil GUILE (3-2)
1st Week Champion
1. Orkanmuoh23 DHALSIM (2-3)
2. Artdude20 SAKURA (2-7)
3. Skrface13 GUILE (3-3)
4. Karate_Fingerz RYU (3-0)
5. Allukko CHUN LI (1-3)
6. Allukko CAMMY (3-1)
7. Crimail RYU (2-4)
8. Karate_Fingerz FEI LONG (2-1)
9. BPKing BLANKA (4-0)
10. Bryanconroy SAGAT (2-0)
11. SolidxPanda BALROG (2-1)
12. Suikakuyju RYU (3-1)
13. Zti890 CAMMY (2-0)
14. Feiinweltall SAKURA (2-2)
15. RB_999 DHALSIM (2-1)
C Division
Division C Champion:
Hollowman1288 BLANKA (2-2)
1st Week Champion
1. Bryanconroy RYU (2-0)
2. Jewelman_ E. HONDA (2-1)
3. Kirkj Balrog (1-1)
4. Melandeeza BLANKA (3-2)
5. Zti890 SAKURA (2-0)
6. BPKing SAGAT (2-3)
7. Hollowman1288 SAGAT (2-2)
8. Codysseus666 AKUMA (0-2)
9. RB_999 GUILE (1-2)
10. Jewelman_ CAMMY (1-0)
11. Codysseus666 SAGAT (1-1)
12. Melandeeza SAGAT (1-4)
13. Amore_Rekloos KEN (1-1)
14. Kirkj GUILE (1-1)
15. SolidxPanda SAGAT (0-0)
D Division
Division D Champion:
Suikakuyju M. BISON (1-1)
1st Week Champion
1. Leagueofitsown RYU (1-0)
2. Zabi- DHALSIM (1-0)
3. Zabi- C. VIPER (0-1)
4. Dionysus-X RYU (2-3)
5. Feiinweltall FEI LONG (1-2)
6. Leagueofitsown GOUKEN (1-0)
7. Haduken3 RUFUS (0-0)
8. Novalks ABEL (0-0)
9. Matixx_ RYU (0-0)
10. SuperGriff_2010 KEN (0-0)
11. KazigluBey SAGAT (0-0)
12. Kangarou C. VIPER (0-0)
13. Amore_Rekloos GOUKEN (0-2)
14. BeyondTheFlames RUFUS (1-2)
15. C0nspire86 C. VIPER (0-1)
E Division
Division E Champion:
PubBasher AKUMA (0-0)
1st Week Champion
1. Haduken3 BALROG (0-0)
2. Dionysus-X C. VIPER (0-4)
3. C0nspire86 CAMMY (0-2)
4. Novalks ZANGIEF (0-0)
5. BeyondTheFlames VEGA (1-2)
6. Crimail SAKURA (1-4)
7. Matixx_ M. BISON (0-0)
8. Snhakuma AKUMA (0-1)
9. RyuResurrection KEN (0-1)
10. SuperGriff_2010 C. VIPER (0-0)
11. KazigluBey FEI LONG (0-0)
12. Snhakuma SAKURA (0-0)
13. RyuResurrection FEI LONG (0-0)
14. Kangarou ROSE (0-0)
15. PubBasher SETH (0-0)
Updated thru Week 25
In order of joining the SFCCL
|
Most Popular Characters (# currently being used in SFCCL)1. Sagat 14
2. Ken 13 3. Ryu 10 4. Balrog 10 5. Blanka 8 6. Guile 7 7. Akuma 7 8. C. Viper 7 9. M. Bison 6 10 Sakura 6 11. Cammy 5 12. Chun Li 5 13. Gouken 5 14. Rufus 5 15. Abel 4 16. Fei Long 4 17. Dhalsim 3 18. Vega 2 19. Rose 2 20. Seth 2 21. E. Honda 1 22. Zangief 1 23. Dan 1 24. Gen 0 25. El Fuerte 0 Total = 128 |